Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Co nás svádí, to je naše hlava. Závist, to je problém. Je to v lidské povaze. Žárlivost, to je také problém.
- Jan Pavel II., když se stal papežem, se zasadil o to, že padl komunismus. Pak byl zklamán, že lidi nechodili do kostela, jak předpokládal, ale zajímali se o materiální věci. U nás v r. 1990 na Letné na to upozornil, že to těžké nás čeká, tj. materialismus. A stalo se. Honíme se za různými věcmi, které chceme mít.   Reklama nás vybízí k tomu, abychom měli to, co mají druzí. Rodiče křiví své děti, něco jiného říkají a něco jiného dělají. To je pohoršení, které je špatné.
- Daří se nám dobře, materiálně. Je třeba být prozíravý a šetřit na horší časy. Jako za dob Josefa Egyptského. Když se daří, máme šetřit, a když je nedostatek, máme pak zásoby. To je populismus, rozházet všechno, co máme. Je třeba jít k volbám a uvážlivě volit. Vyprošovat si dary Ducha Svatého. A poslouchat, co při modlitbě vnímám.
- Papež říká, že největším problémem manželství je, že lidé nemají víru. Mají málo víry, a proto nevnímají problémy, které přicházejí. A neumějí je řešit.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Facebook

Odkazy

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Stare Bohnice

Logo osmicky

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco
Bohnicke komunitni centrum