- Co nás svádí, to je naše hlava. Závist, to je problém. Je to v lidské povaze. Žárlivost, to je také problém.
- Jan Pavel II., když se stal papežem, se zasadil o to, že padl komunismus. Pak byl zklamán, že lidi nechodili do kostela, jak předpokládal, ale zajímali se o materiální věci. U nás v r. 1990 na Letné na to upozornil, že to těžké nás čeká, tj. materialismus. A stalo se. Honíme se za různými věcmi, které chceme mít.   Reklama nás vybízí k tomu, abychom měli to, co mají druzí. Rodiče křiví své děti, něco jiného říkají a něco jiného dělají. To je pohoršení, které je špatné.
- Daří se nám dobře, materiálně. Je třeba být prozíravý a šetřit na horší časy. Jako za dob Josefa Egyptského. Když se daří, máme šetřit, a když je nedostatek, máme pak zásoby. To je populismus, rozházet všechno, co máme. Je třeba jít k volbám a uvážlivě volit. Vyprošovat si dary Ducha Svatého. A poslouchat, co při modlitbě vnímám.
- Papež říká, že největším problémem manželství je, že lidé nemají víru. Mají málo víry, a proto nevnímají problémy, které přicházejí. A neumějí je řešit.

<<  Říjen 2018  >>