Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Dnes má svátek blahoslavený Karel I., císař rakouský, poslední císař. R. 1916 zemřel František Josef. 1. světová válka rozdělila Evropu. V Americe domlouval Masaryk a Wilson vznik naší republiky. Karel I. se stal hlavním, protože Ferdinand byl zavražděn v Sarajevu. A Karel I. zakázal trest smrti. Chtěl vše řešit mírovou cestou. Rozpadlo se Rakousko – Uhersko a celá Evropa se dostala do jiných poměrů. Karel I. chtěl zůstat v Čechách, ale Masaryk a ostatní to nedovolili. Ujali se ho v Portugalsku. Dovolili mu usadit se na Madeiře. A tam pak dostal tuberkulozu a zemřel. Jeho manželka zemřela v r. 1988. Karel I. byl hluboce věřící a žil pro Krista. Proto byl prohlášen za blahoslaveného. Toužil po míru a zemřel ve vyhnanství.
- My dnes vidíme tatíčka Masaryka, ale skutečnost byla jiná. Společnost není schopná hodnotit lidi objektivně bezprostředně po smrti.
- Dnešní evangelium mluví o moci, o touze po moci. Pokud chceme něco dělat, musí to být služba, ne abychom měli moc. Dnešní politika je toho důkazem. Místo aby sloužili, snaží se o zotročování. A jsou to i nižší úředníci. Málokdy jsou na těchto místech lidé, co si uvědomují, že jsou na tom místě pro druhé lidi, že se jedná o službu. A o tom Ježíš mluví. Nezneužívat, ale sloužit. Máme prožívat lásku, ne ovládat.
- Dnešní Evropa je v krizi. Mladá dívka se oblékla a ve spodním prádle a s trnovou korunou si klekla v katedrále a protestovala tak proti kázání P. Piťhy. Ale jeho hlas je hlas prorocký. Istambulská smlouva má v kontextu nebezpečné myšlenky. Homosexualita a manželství, feminismus a ženy, aby byly hlavně pro práci a to hned po porodu.
- Nejde o uspokojení, ale jde o odpovědnost, např. v sexu.
- Dnes je misijní neděle. My jsme schopni dávat peníze na misie. A ne že my potřebujeme znovu evangelizaci. Dřív u nás bylo křesťanství, dnes jsme misijní území. Problém je ve farnostech. Je třeba chodit ke zpovědi. Víra není o diskusi.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Listopad 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131417
202124
2728  

Odkazy

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Logo osmicky

Stare Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8          

Facebook