- Úkol je jasný: milovat, milovat, milovat… Někdo zatne zuby a chce silou milovat. Ale láska začíná jinde. Láska spočívá v tom, že On si nás zamiloval. Uvěřit, že já jsem osobně Bohem milovaný. On je náš zdroj, náš pramen. Otec nás miluje stejně jako svého Syna. Já jsem si zamiloval vás, zůstaňte v mé lásce. Jestli chci milovat, musím se nechat milovat Jím. A pak tu lásku můžu dávat dál. Milovat silou, vůlí, srdcem, duší. A to Boha i lidi.
- V duchovním životě může docházet k trojí deformaci: pouze vůle, pouze rozum, pouze city. Musí to být vyváženo.
- Morální iluze (farizeové) – pouze vůle, že to všechno stojí na mém snažení, není schopen děkovat, všechno sám, je to modla, je to starší syn.
- Intelektuální iluze (pouze rozum), chybí úžas nad transcendencí, neumí svěřit sám sebe Bohu, není adorace, věří jen hlavou.
- Citová iluze – pouze zážitky, nestálost, rozporuplnost. Jen když to cítím. Ale vztah je víc než cit, patří k tomu i věrnost, vytrvalost.
- Dát si otázku, zda je to u mne vyvážené. Přijímat lásku Boha a tu lásku dávat dál.

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy