- Ježíš zažívá pokušení. Pro nás bývá pokušení nečekané. Dnes to bývá pokušení posměchu.
- Dokud Ježíš uzdravuje, je přijímán lidmi. Na kříži už nemůže nic, ale dělá nejvíc. Visí mezi nebem a zemí.
- Křesťan žije jako ostatní lidé. Ale má některé rysy, které jsou jiné. Žije, jakoby nic neměl. Domov má v nebi. Lidé ho neznají, a přitom ho odsuzují. Zlořečí se mu a on dobrořečí.
- Ježíš mluví o nebeském království, které není z tohoto světa. My často děláme pokání. Máme dva postoje, litovat nebo přehlížet.

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy