Cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla.

- Dnes si připomínáme postavu Jana Křtitele, který připravuje cestu Pánu. Od zítřka, tedy od 17. 12. máme speciální přípravu na Vánoce.
- Každý má nějaké trápení a to máme řešit podle Písma: učit se radovat, o nic nemít starosti. Platí, že hodíme svou starost na Pána. To finále mého snažení mám hodit na Pána. Ale předtím mám udělat všechno, co můžu.  Když někomu něco říkáme, je třeba mít jistotu, že mi rozumí.
- Vnitřně se radovat znamená, že naději mám v srdci. To pak ze mne vyzařuje. A to je už milost Boží.
- My jsme solí země a světlem světa. Upřímně věřících není mnoho, ale ve společnosti působíme. Nenechat se zviklat tím, co vidíme kolem sebe. Někdo si myslí, že je věřící, ale svým chováním se tak neprojevuje.
- Tak, jak to bylo nastavené v mládí, tak to pak zůstává po celý život, pokud ovšem nejsme konvertité. Děti si pak ponesou to, co rodiče vyzařovali v jejich dětství. Důležitá je víra.

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy