- Dnes končí doba vánoční. Každý má jiné zkušenosti s vírou. Každý to vnímá jinak. Nejlepší je, když člověk udělá zkušenost s Bohem. Vnímat znamení, která nám Bůh dává skrze denní události.
- Když se Ježíš narodil, jen Panna Maria věděla, že je to mimořádné. Když přišli pastýři a mudrci, uchovávala to Panna Maria ve svém srdci. Také nevěděla, co bude dál. Teprve ve 30 letech, když byl Ježíš dospělý, veřejně vystoupil. Přišel k Janu Křtiteli. Ježíš se také nechal pokřtít. A pak odejde do ústraní, na poušť, a 40 dní se připravuje. A pak byl pokoušen. Teprve potom začal Ježíš působit veřejně. A hlásal radostnou zvěst, tedy evangelium.
- Máme si také uvědomit svůj vlastní křest. Důsledkem jsou zvláštní duchovní dary a moc. A duchovní moc pokračuje v kněžství, kdy kněz proměňuje a odpouští. My pokřtění jsme nová stvoření. Máme dary, máme odpovědnost. Pokřtěný je napojený na Pána Boha. Biřmovaný má pak ještě větší duchovní moc. Jsou to dary, které máme rozvíjet. A je to velká zodpovědnost.
- Ďábel využívá našich slabostí, našich chtíčů. A my pak si neuvědomujeme, že máme hranice. A pak je chaos. A s tím je třeba něco dělat. Modlit se, žít křesťansky.
- Tedy uvědomit si svůj vlastní křest. A věřit tomu. Být napojen na Pána Boha. Bohatství je v srdci. Být opravdovým, upřímným křesťanem.