Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Židé museli do vyhnanství. Tam byli 70 let. Když se vrátili zpět, Ezdráš a Nehemiáš motivovali lidi, aby byl chrám znovu postaven a obnoven. I my býváme unavení životem, ale nesmíme to vzdát. Jít dál.
- Ve 2. čtení sv. Pavel inspirován událostí 400 let před Kristem vysvětloval, že musíme spolupracovat jedni s druhými. Každý člověk má pro Pána Boha nesmírnou cenu. Bůh mě miluje takového, jaký jsem. A vzájemně si nezávidět.
- Tvůrci dějin jsou svatí, nikoliv mocní tohoto světa. Tam, kde se lidé modlí, tam se tvoří dějiny.
- Evangelium je o tom, že Ježíš o sobě v synagoze prohlásí, že je Mesiáš.
-mb-