Cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla.

- Zjara jsou kostely studené, když se venku otepluje.
- Končí mezidobí, bude postní doba. Včera jsem křtil malé dítě, kdy rodiče jsou křesťany tak napůl. Po poučení jsou lidi nadšení, ale když se s nadšením nic nedělá, po půl roce pak nadšení vyprchá. Musí se to žít. Je to od Ducha sv., ale musí se to rozvíjet.
- Táta někdy říká, že nechce být jako jeho otec. Ale dělá stejné chyby jako jeho otec a předává to svému dítěti. V 15 – 17 letech se ukáže, co děti přijímaly.
- Do kostela chodíme proto, že to je naše výsada. Abychom získali duchovní sílu. Ta nám pak pomáhá celý týden. Chodíme ke zpovědi, ke svatému přijímání. A přijímáme svátostného Krista. V KT je rozhovor s prof. Vodrážkou, který hrával na varhany. A má dar, že vidí, jak jsou lidé ozáření zevnitř po svatém přijímání. Ale nesmí to vyhasnout. To ale už záleží na každém z nás.
- Je třeba mít v sobě víru. Pak je to na nás vidět. Krize v církvi je proto, že se málo věří na svátostnost mše svaté. Nesmíme být povrchní.
- Je třeba se zamyslet nad tím, jak žiju.

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy