- Máme milovat své nepřátele. Je třeba mít hlubokou víru. Milovat nepřítele je něco nadpřirozeného. David nezabil Saula, protože Saul byl pomazaný.
- Když máme nepřítele, většinou pomlouváme, nactiutrháme. Je třeba prosit Pána Boha, abych měl v srdci klid. Jedna žena byla zavřená, protože ji do toho namočili jiní, a jí trvalo 5 let, než se vyrovnala s tím, že „sedí“ z jejího pohledu nespravedlivě.
- Papež teď řeší sexuální delikty v církvi. A až bude očištěna církev, přijdou další: rodiny, sportovní oddíly atd.
- Je třeba žít křesťanským životem. Daleko lépe se pomáhá lidem mimo naši republiku, než lidem kolem nás.
- U nás v Praze je problém s Arcibiskupským gymnáziem. Je z toho velký případ. Je jednodušší řešit problémy v cizině.
- Je třeba naučit se překonávat problémy ve svém životě. Je třeba pěstovat svou víru. Proč dodržujeme Desatero? Protože jsme věřící. Sdělovací prostředky se staví negativně k církvi. Rodina se poplivává. Rodiny se rozpadají a společnost to bere normálně.
- Bez Boha nedokážeme nic. Je třeba prosit Boha, abych věděl, jak se mám chovat k lidem, kteří mi ubližují. Umět se opřít o Pána Boha, a to preventivně.

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy