Cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla.

- Ježíš se nechal ukřižovat a vstal z mrtvých. To je celé poselství této doby.
- Zpočátku se křtili pouze dospělí, děti se začaly křtít až ve středověku, byla velká úmrtnost dětí.
- Dnes bylo seznámení s lidmi, kteří budou na Bílou sobotu pokřtěni. Zelený čtvrtek a Velký pátek budeme slavit v našem farním kostele. Na Bílou sobotu pak budeme v kostele u sv. Václava.
- Křtem se člověk mění, ale ne fyzicky. Bůh mě zbaví všeho zlého, ale já musím chtít. To je proces, který trvá celý život. Proto máme postní období, kdy se připravujeme na oslavu Zmrtvýchvstání Ježíše Krista. To ale není jen v postní době, ale každou neděli, kdy přicházíme a čerpáme sílu.
- Dnes jsme slyšeli o pokušeních Pána Ježíše. A odkud to apoštolové věděli? Protože jim to Pán Ježíš řekl jako příklad. Co Ježíš prožíval ve velkém, to my prožíváme všichni v malém. Chleba – to je materiální pokušení. Tělo, svět, ďábla přemáhám. Každý muž má svou sexuální fantazii. A jde o to, aby tu fantazii ovládal. Nesmí to překročit. Zvládnout své pokušení. Když pes pokouše, překročí svou hranici a může to udělat znovu. A tak je to i s lidmi. Když my překračujeme hranici, to jsou hříchy. Jde o to, že se neovládáme. Jde o vnitřní neukázněnost. Všechno je to otázka hlavy. Je třeba si to motivovat. Bůh nás má rád a pomůže nám.
- Postní doba je velmi důležitá a přeji vám, abyste ji prožívali dobře.

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy