Cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla.

- Včera jsme oslavili vzkříšení Ježíše Krista.
- Dnes ráno jsem vyhlédl z okna a viděl jsem krásné počasí. Tak si představuji velikonoční ráno.
- Včera jsme pokřtili 5 nových křesťanů. A je třeba se modlit, aby člověk dorostl do toho, co to znamená být křesťanem.
- Všechny hříchy jsou jim odpuštěny. A dál se pak musí pokořit a ve zpovědnici vyznat své další hříchy. A kněz je ujistí, že jsou hříchy odpuštěny. A duchovní míza, šťáva proudí v člověku a přináší své plody.
- Mnoho lidí si myslí, že nejsou hříšní. Pýcha jim nedovolí, aby šli ke zpovědi.
- Ježíšovo zmrtvýchvstání bylo nepochopitelné. Máří viděla prázdný hrob. Ale že by Ježíš vstal z mrtvých vlastní silou, to bylo velice nepochopitelné. Před i po Ježíšovi nikdo nikdy nevstal z mrtvých, a to vlastní silou. Jeho nové tělo už nepodléhalo fyzikálním zákonům. Ježíš je Kristus a Kristus znamená Mesiáš. Židé se modlí u Zdi nářků, aby přišel Mesiáš. A nevědí, že se vlastně modlí o konec světa.
- Ježíš Kristus nám dává znamení, abychom vytrvali. Křesťanství není náboženstvím morálky. To jsou věci okrajové. Ježíš Kristus je Pán dějin. Vzpomeňme na francouzskou katedrálu.
Pána Boha nejsme schopni obelstít. Chce, abychom byli na Něj napojeni.
- Ježíš se má znovu zrodit v mé pokřtěné duši.

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy