Cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla.

- Ježíš se ptá učedníků po modlitbě, za koho Ho mají. Ty jsi Boží Mesiáš, zněla Petrova odpověď. Tak je to osobní i pro nás. My se často schováváme za dav. A kdo je pro mne Ježíš Kristus? Je to na mně vidět, že Mu patřím? Ukazuji svým životem na Krista? Nedávám jiným věcem přednost než Kristu? Materiálním věcem, ekonomickým věcem?
- Když je člověk v těžkostech, obrací se na Boha. Pán Bůh je mu blízko. Neradi se ztotožňujeme se stavem, kdy už nic nemůžeme. Když se nám nedaří, jsme velmi blízko Bohu. Když ale máme všechno pevně ve svých rukou, vidíme jen sebe. Naše plány ale někdy neodpovídají Božím plánům, Bůh nám pak naši jistotu bere.
- Bůh nás zkouší až do krajnosti, ale nikdy ne tak, abychom to nezvládli. Můžeme prosit Boha o pomoc, je třeba se pokořit. Prosit ve slabostech a omezeních.

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy