Cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla.

- Říká se, že jsme ekonomicky negramotní. Ale horší je sociální negramotnost.
- V evangeliu jsou 3 osoby: kněz, který se nesmí znečistit, levita, také se odvrátil a teprve třetí, který ani nebyl Žid, byl to Samaritán, ten hned posloužil.
- My soucítíme s těmi, které neznáme, ale lidi kolem sebe, ty míjíme. Někdo se ale zase příliš stará, až je to nepříjemné. Máme být vyvážení. Reagovat přiměřeně. Nevnucovat se.
- Žárlivost, závist – to vyplývá z toho, že se pořádně neznáme. Prosit Pána Boha o dobrý přístup k lidem. Nevnímat jen světové problémy, ale vnímat především nejbližší lidi kolem sebe.  Bližní je každý, kdo je vedle mne. Ale nejcitlivější musím být k těm, kteří jsou mi nejblíž.

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy