Cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla.

- Abrahám se Sárou už nevěřili, že budou mít děti. A když jim to poutníci předpověděli, ani tomu nevěřili. Už předtím to zkomplikovali, když Abrahám počal s Hagar Izmaela.
- A tak je to i s námi. Když předbíháme události, často komplikujeme věci.
- V evangeliu se Marta chovala žensky. Chtěla pohostit, udělat radost. Maria ale celou situaci vnímala jinak. A Ježíš řekl, že je třeba vědět, co máme právě teď dělat. Máme řády, které se hodně modlí, a pak máme řády činné, které se modlí a pracují. A je důležité, k čemu tíhnu já. K modlitbě nebo k činnosti? Když se modlím, mám i pracovat. A když spíše pracuji, pak se musím i modlit.
- Je třeba předávat víru. Je třeba předávat víru hned od narození. A mladá generace mívá problémy, protože mezilidské vztahy jsou zatlačovány. Neumíme spolu komunikovat. Chybí nám vztahy, chybí nám city.
- Je třeba si vyprošovat, abych věděl, co mám dělat.

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy