Cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla.

- Kazatel nám chce ukázat, jak máme žít. Člověk se pořád honí, a pak je to k ničemu. Řešíme ekonomické věci, ale jsme šťastní?
- Důležitý je náš vztah k Bohu. My máme představy. Ale jak se mám já sám chovat? Jaký mám být já sám? Ale když žijeme v přátelství s Bohem, pak jsme svobodní. Pak nemáme představy. Je třeba udržovat kontakt s Bohem. Ale ne tak, že požaduji, co mi Bůh má zařídit.
- Pak je zde otázka milosti Boží. Každý to máme jinak. Ale musíme si být vědomi toho, že po smrti nás bude Bůh měřit podle toho, jak jsme byli empatičtí.
- Na pohřbech platí to, že čím je více květin a věnců, tím je méně víry.
- Je třeba žít pro Boha a podle Boha. V současné době žijeme nasucho. Po materiální stránce žijeme velmi dobře. Ale po duchovní stránce trpíme, a ani to nevíme. Protože bez Božího požehnání, marné lidské namáhání.

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy