Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

8.listopadu Vás zveme na koncert v rámci cyklu Kulturních osmiček "Podzimní jazzové nálady" s duem Nuages.

V sobotu 8. listopadu v 19:30 v kostele sv. Petra a Pavla se můžete těšit na koncert plný jazzu a argentinského tanga. Velký prostor bude tentokrát věnovaný improvizaci. Program bude i trochu podzimně nostalgický ale nebojte se, z koncertu melancholičtí určitě neodejdete, o to se DUO NUAGES postará! Účinkují: Marko Ferenc - housle Adam Pavlíček - kytara Houslista Marko Ferenc a kytarista Adam Pavlíček založili duo Nuages v roce 2010. Své hudební vzdělání získali na Akademii múzických umění v Praze, Hochschule für Musik Carl Maria von Weber Dresden a Zürcher Hochschule der Künste. V interpretaci klasické hudby, která byla jejich studijním oborem, oba dosáhli mnohých úspěchů. Dohromady je však svedla neméně intenzivní záliba v improvizaci a jazzu. Výrazným vlivem pro společnou tvorbu je francouzský impressionismus, americký jazz první poloviny 20. století, brazilský Latin jazz a argentinské Tango Nuevo. DUO NUAGES [nuáž] představuje hudební řeč, která propojuje zmíněné hudební žánry. Jeho koncerty se vyznačují velmi osobitým přístupem k hudbě, která svou podmanivostí a náladou zanechává v posluchačích dlouhotrvající hluboký umělecký zážitek. Více o účinkujících najdete na stránkách www.nuages.cz