V rámci cyklu Kulturní Osmičky dáváme také prostor začínajícím hudebníkům. V červnu jsme pro vás připravili koncert souboru Ensemble ConvertendoJedná se o mladý soubor, který vznikl v průběhu roku 2015. Je tvořen začínajícími hudebníky, kteří se seznámili během společného hraní na Pražské konzervatoři a kurzů Mezinárodní letní školy staré hudby ve Valticích. Soubor se zaměřuje především na hudbu starších stylových epoch a na její interpretaci prostřednictvím dobových nástrojů v co možná nejoriginálnějším provedení. Soubor vystupuje ve složení: Eva Liptáková - zobcová flétna, Vojtěch Jakl - housle, Vojtěch Nejedlý - violoncello a Marie Ptáková - cembalo. 

Nenechte si ujít poslední koncert před prázdninami. Během letních prázdnin se koncerty nekonají, další "osmičkový" koncert bude až 8. září.  Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla, Bohnická ul., Praha 8. „Osmičky“ se konají vždy 8. dne v měsíci v 19:30, mimo letních prázdnin. Vstupné dobrovolné, doporučené je 100,- Kč. Vstup je bezbariérový. Podrobnosti o koncertech najdete na webu facebooku. -rm-