V sobotu 10. 1. v 18:00 se ve farním centru sešly rodiny, které ubytovávaly poutníky ve dnech Taizé v Praze. V konírně za farou se nás u vyhřátého krbu sešlo téměř 40.

Akci jsme uspořádali jako poděkování a výměnu prožitků z celého setkání. Krásný raut připravili Královi a pestrý mix fotek Renata. V malé debatě vyprávěli hezké zážitky s poutníky ti, kteří jim otevřeli dveře svých příbytků. Andy z USA, členka přípravného týmu všem moc poděkovala za pomoc.
Objevily se mezi námi i rodiny z křesťanských sborů a společenství jiných církví. Jsme za tento ekumenismus v praxi velmi rádi.
Setkání jsme zakončili malou modlitbou v duchu Taizé ve farním kostelíku Petra a Pavla.
Děkuji moc všem, kteří přišli. Jsme jednou krásnou farní rodinou a akce Taizé byla jasným důkazem, že farnost žije a že si navzájem můžeme být blízko. Těšíme se na další aktivity, které nás mohou dále sbližovat:)
A jeden postřeh za všecky: ".... A také prezentace byla zdařila, pěkné dokumenty, video, krásné foto i příjemné teplo od krbu a vzájemné sdílení pro dobré Boží dílo - věřím, že přineslo radost nám všem. Ano - ať radost je na všech cestách našich - ať ji rozdáváme i nalézáme. S pozdravem. A.M.Kubíčková"
Děkujeme!

{flike}