Již v pátek 10. června se opět po roce otevřou otevřou dveře kostelů, kaplí a modliteben.  Náš kostel se k této akci připojí již pošesté. Připravili jsme pro vás odpolední program pro děti, koncerty a komentované prohlídky kostela. Letošní novinkou je Radiokavárna s pořady Českého rozhlasu. Během celé doby bude možné shlédnout výstavu historických fotografií Starých Bohnic a také budeme mít připravené malé občerstvení.

Na stránkách www.nockostelu.cz najdete kompletní program kostelů v České republice, program v kostele sv. Petra a Pavla najdete v tomto odkazu.

PROGRAM V KOSTELE SV. PETRA A PAVLA:

16:00 - 17:00 HRA PRO DĚTI v kostele. Děti si prohlédnou kostel a za splnění úkolů je čeká malá odměna.

17:25 - 17:45 modlitba růžence

18:00 - 19:00 MŠE SVATÁ

19:15 - 19:45 VARHANNÍ PŮLHODINKA. Účinkuje Vladimír Jelínek.  

20:00 - 20:45 KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA KOSTELA. Prohlídka za svitu svíček se zasvěceným výkladem nejen o historii bohnického kostela.

21:00 - 23:00 RADIOKAVÁRNA s pořady Českého rozhlasu s duchovní tématikou. Přijďte si poslechnout rozhlasové dokumenty Českého rozhlasu z cyklu Dobrá vůle, které natočila Lenka Svobodová. Po skončení půlhodinového pořadu bude možnost besedy přímo s autorkou pořadu. 21:00-22:00: Pořad „ZÁKON NESTAČÍ  - setkání s Ivou Brožovou, bývalou předsedkyní Nejvyššího soudu ČR tak, jak ji neznáte“ získal několik ocenění, mj. nominaci na Novinářskou cenu 2012 a Cenu Jiřího Hrašeho na přehlídce Report 2012.

22:00-23:00: Pořad s názvem KLÁŠTERY NA KOLEČKÁCH vás zavede na poutě do jihovýchodní Francie za kongregací Malé sestry Ježíšovy.  Tyto řeholnice se svým životním stylem v mnohém dokázaly přizpůsobit moderní době.  Cíleně navazují na odkaz mnicha, mučedníka a katolického kněze Charlese de Foucaulda, zakladatele komunity Malých bratří, který působil a zemřel mezi kočovnými  Tuaregy na Sahaře.  Hlavní protagonistka pořadu sestra Veronika Miriam žije v maringotce a stejně jako jiní „světští“ prodává palačinky na poutích v jižní Francii.

22:00 - 22:30 T'N'T – KONCERT SPIRITUÁLŮ A GOSPELŮ PRO DVA HLASY A DVĚ DUŠE. Duo T'N'T (Tereza Bečičková a Tomáš Ludvíček) tvoří výbušnou hudební směs.  Jejich hudba sahá ke kořenům blues, gospelu, rock'n'rollu, country, a bluegrassu spolu s prvky šansonu i folku. (www.t-n-t.cz)

22:45 - 23:15 NOČNÍ KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA KOSTELA

23:15 - 23:30 MODLITBA KOMPLETÁŘE, ZAKONČENÍ NOCI KOSTELŮ

Brožury s programem Noci kostelů pro Prahu a Středočeský kraj jsou k dispozici jsou v kostele sv. Petra a Pavla a na statku Vraných, Bohnická 1/36.  

-rm-