Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

-  Co je to víra? Je víra přirozená a víra nadpřirozená. Přirozená víra je, že důvěřuji druhému, nebo že byla 30 letá válka. Ale při nadpřirozené víře máme mnoho pochybností. Úplně bez víry to nejde. Pak člověk prožívá deprese. Kdo si vezme život, ten ztratil smysl života.
-  Co je víra, to nám ukazuje Abrahám.
- Jsme přesvědčeni o věcech, které nevidíme. Např. Panna Maria počala z Ducha Svatého, říká církev. A tak je třeba tomu věřit. Co nám říká Láska, tomu máme věřit.
- Víra nemá logiku.
- Kdo se zajímá o okultismus, ten není obrácen k Bohu, ale k ďáblu. Když budu věřící, pak se nemusím ničeho bát. Neboť strach je od ďábla.
- Vím, že Bůh mě má rád. Že mě nikdy neopustí. Člověk musí na všechno přijít sám. Bůh mi dává znamení, příležitosti. A když dopustí utrpení, pak nás volá k sobě, abychom se na Něj obrátili. Jak musí manželé pěstovat svůj vztah mezi sebou, tak musí člověk pěstovat svůj vztah k Bohu, s Bohem. Jestliže nebude člověk mít čas modlit se, chodit do kostela, pak ochladne nebo zmizí víra. Bůh chce po nás věrnost. I když se mi někdy nechce. Tedy modlit se, chodit do kostela.
- Naším posláním je, abychom měli vztah k Pánu Bohu. Že dávám příklad druhým lidem, to je už nadstavba. Hlavně abychom zůstali Pánu Bohu věrní.