Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

plakatNavrh2 2020 page 0Papež František vyhlásil 3. neděli v mezidobí „Nedělí Božího slova“ a Katolická biblická federace vyhlásila rok 2020 „Rokem Bible“. Během tohoto roku se má Písmo svaté stát ještě výrazněji než dosud středem veškerého života církve.

V roce 2019 slaví Katolická biblická federace 50 let od svého založení. V roce 2020 si připomeneme šestnáctisté výročí od úmrtí svatého Jeronýma, velkého překladatele Bible, který dokázal přeložit Písmo do „každodenního“ jazyka obyčejných lidí a učinil tak psané Boží slovo dosažitelným pro všechny. Jeho horlivost týkající se dostupnosti Písma lidem vychází z jeho přesvědčení, že „neznalost Písma je neznalostí Krista.“ (zdroj)

Další informace k tomuto tématu si můžete přečíst na nástěnce v kostele a podněty ke čtení Bible najdete na www.biblickedilo.cz/den-bible/

P. Schrötterová

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.