IMG 20220109 115916

Tradiční Tříkrálová sbírka proběhla v neděli po mši sv. před kostelem sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích.

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. Do její organizace a průběhu koledování se každoročně zapojí více než 70 tisíc dobrovolníků, kteří do kasiček vyberou desítky milionů korun (v roce 2020 to bylo přes 130 milionů, za celou dobu existence sbírky už 1,5 miliardy korun).

Vykoledované penízpomohou statisícům lidí v nouzi prostřednictvím Charity Česká republikaVýnos sbírky je rozdělen podle předem daného klíče:  65 % vybraných prostředků se vrací charitám, které je vykoledovaly, 15 % je určeno na velké diecézní projekty, 10 % putuje do krizového fondu, odkud jsou uvolněny při mimořádných událostech, a na pomoc v zahraničí, 5 % využije na své projekty Charita Česká republika, 5 % tvoří zákonné režie sbírky.

zdroj: www.trikralovasbirka.cz

-pp-