„Dny víry“ je týdenní evangelizační akce připravovaná na začátek června 2015 v Praze. Uskuteční se v termínu 30. května - 6. června 2015 na území celého hlavního města.

Cílem akce je oslovit a zaujmout co nejvíce obyvatel města, představit život místní církve, zprostředkovat zkušenost s Kristem a nabídnout navazující kontakty a program.
Na přípravě Dnů se podílí řada komunit, řeholí, evangelizačních skupin i jednotlivců. Organizačně je zastřešuje Pastorační středisko Arcibiskupství Pražského. Do přípravy se zapojují i pražské farnosti a sbory. Účast slíbila i řada skupin ze zahraničí.
Akce naváže na zavedenou Noc kostelů, která bude příležitostí pro seznámení širší veřejnosti s programem Dnů víry.
Chceme Pražanům nabídnout pestrý program, který představí církev v její rozmanitosti pomocí duchovního slova, kulturních pořadů, přednášek, ...
V několika lokalitách na okrajích města, především na velkých sídlištích, bude probíhat lokální program většího rozsahu, postavený na zkušenostech z menších měst. Program vznikne ve spolupráci místního společenství s některou z evangelizačních skupin.
Během akce budou působit na frekventovaných místech pohyblivé skupiny („létající týmy“) s programem (hudba, pantomima, atd., součástí bude svědectví).
Na zvláště frekventovaných místech, především v širším centru, budou pevné „informační posty," většinou v podobě otevřeného stanu se službou a „výstavou“ – fotografie z misií, seznámení s nějakou zajímavou oblastí života církve apod., připravujeme i zcela odlišné podoby „postů.“
V centru města bude na několika místech centrální program. Předpokládáme využití především klášterů s vhodnou pozicí (klášter františkánů, dominikánů, augustiniánů). Místa budou mít odlišné zaměření: zážitkový program, intelektuální program, adorace otevřená příchozím, a další.
Týden vyvrcholí kulturním programem (koncertem) na Staroměstském náměstí za účastni skupiny Hradišťan.
Součástí akce bude tichý noční "Průvod světla" městem, vrcholící v některém z velkých kostelů. Průvod naváže na závěr koncertu na náměstí.

Více info na: www.dnyviry.cz