Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

S Vítem Kofroněm sbíráme historické fotografie Bohnic již sedm let. První výstavu historických fotografií jsme uspořádali v roce 2008 v rámci Starobohnického posvícení, kdy jsme oslavili 850 let výročí posvěcení kostela sv. Petra a Pavla. Podstatnou část tvořila historie kostela sv. Petra a Pavla a farnosti. Tuto výstavu jsme "oprášili" a rozšířili o nové fotografie. Výsledkem je unikátní soubor fotografií Bohnic a okolí z období od roku 1905 až do 70. let minulého století, který byl k vidění Starobohnického dne 20. září 2015 na statku Vraných. Pro velký zájem bude výstava znovu otevřena v neděli 13. prosince od 10.30 do 17 hodin. Část výstavy (fotografie týkající se statku Vraných)  si bude možné prohlédnout i během Starobohnického vánočního těšení v neděli 20. prosince od 14 do 16 hodin.

Část fotografií zveřejňujeme také ve Starobohnickém adventním kaledáři: během Adventu každý den přidáváme jednu historickou fotografii Bohnic s krátkým komentářem.

Výstavou však naše aktivity nekončí. Rádi bychom dali dohromady ucelenou výstavu o historii Bohnic a okolí.  Srdečně tímto zveme k návštěvě a prohlídce statku Vraných. Přijďte si užít klidnou adventní neděli, zavzpomínat si na doby dávno minulé a třeba se i podělit o vaše vzpomínky. 

Podrobnosti najdete na stránkách www.starebohnice.cz.  Uvítáme také další fotografie a historické materiály. Na viděnou se těší Renáta Molová a Vít Kofroň.

Udalost na facebooku


Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.