I v tomto roce budou probíhat pravidelné přednášky ve farním centru vždy 1. středu v měsíci po mši sv. (zvonek Centrum na faře). Přehled přenáškových témat pro rok 2017:
1. 2.   Jak vznikala Bible.
1. 3.   Tajemství Boží inspirace.
5. 4.   Zázraky v Bibli, Duch biblického jazyka.
3. 5.   Svět stvořený v šesti dnech, Kde byl ráj? Kde se vzal člověk?
7. 6.   Zakázané ovoce, Kain – tvůrce civilizace? Vysoký věk patriarchů, Potomstvo andělů?
6. 9.   Hledání Noemovy archy, Věž sahající do nebe, Bůh a bohové.
4. 10. Abrahamovy manželské záležitosti, Jaký smysl mělo obětování Izáka? Bojoval Jákob s andělem?
1. 11. Panenská matka, Spor Jóba s Bohem, Tajemství šeolu, Všechno je marnost.
6. 12. Apokryfy a evangelia, Josefovo manželství, Proč se vydali mágové do Betléma? Měl Ježíš bratry?