Osmicky 2017 04 web  Milí příznivci Kulturních Osmiček, jubilejní 88. koncert se koná 8. dubna 2017 v 19.30. Srdečně zvu na recitál zpěvačky, kytaristky, textařky a skladatelky Evy Henychové.
  Eva Henychová je charismatickou osobností, která dokáže zasáhnout srdce lidí všech generací. Její písně jsou osobní výpovědí člověka, který umí nahlédnout hluboko pod povrch skutečností všedního života. Narodila se ve Zlíně, od dětství se věnuje zpěvu a hře na kytaru. Ve svých 11-ti letech zaujala v jedné z hlavních rolí v dětském seriálu "My holky z městečka". V roce 1991 vyhrála v Plzni interpretační soutěž Porty. Vystudovala Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze - kytaru a zpěv. Vystupuje po celé republice, vyhledává zejména prostory menších klubů, čajoven, hradů, zámků, kostelů a kaplí, kde její něžná hudba s texty provokujícími k přemýšlení nejlépe vyzní. Hrála v Belgii, Bosně a Hercegovině, Chorvatsku, Moldavsku, Polsku, Rakousku, Rumunsku, Španělsku a na Ukrajině. Nevyhýbá se ani akcím benefičního charakteru. Odehrála také již přes 50 koncertů pro odsouzené ve věznicích. V současnosti má celkově za sebou více než 1 500 samostatných recitálů.
  Eva Henychová vydala celkem čtyři alba autorských písní. Spisovatel a novinář Jiří Smutný sepsal knihu o Evině umělecké dráze Síla lásky (2004). Na podzim 2006 natočila Česká televize Praha pro pořad Cesty víry dokument o Evě Henychové nazvaný Všechno je jinak. Na podzim 2007 natočila Česká televize Brno pro cyklus Osudy hvězd díl o Evě Henychové, což je mimo jiné vzpomínka na její účinkování v seriálu My holky z městečka. TV Noe natočila v roce 2008 rozhovor s Evou Henychovou pro cyklus Pro vita mundi.FB logo 02  -rm-