Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
- Dnes je závěr Vánoční doby. Včera jsme slavili Zjevení Páně. Narozený Ježíš se zjevil pastýřům i velmi vzdělaným lidem, mudrcům.
- Kdybychom věřili tomu, že Ježíš Kristus je Bohočlověk, žili bychom jinak. My podléháme svým nedostatkům. Od svého mládí jsem neměl problém s vírou. Nepotřeboval jsem zjišťovat jak a proč, víra to nepotřebuje. My máme svobodnou vůli, a tak si vše děláme po svém. Žijeme materiálně dobře. Jsme nespokojení, protože nejsme ukotveni v Bohu. Křesťanství nás má přivést k tomu, abychom si některé věci uvědomili. Mravní úroveň by pak byla jiná. Ježíš se stal člověkem, nechal se za nás ukřižovat. My se zlepšíme až tehdy, když přijmeme to, co pro nás Bůh přichystal. Nebylo by tolik rozvodů. Nebylo by mnoho nepříjemností.
- Dnešní mladí už nectí věci, které dřív byly docela běžné. Křtem se dítě stává Božím stvořením. Dítě je ale třeba vést k víře. Už 2 generace nejsou vychovávány k víře. My máme prosit Pána Boha, aby nám dal milost, aby nám dal více víry. Křest znamená, že jsme napojeni na Pána Boha, že bude garantovat celý náš život. Bůh ví o všem.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.