Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

- Výklad Písma svatého se vyvíjí. Od doslovného významu až k Piu XII., kdy řekl to, že máme rozlišovat různé literární druhy. Někdy jde o symbolickou řeč.
- Muž a žena jsou si rovnocenní, ale nejsou stejní. Gender znamená, že máme více pohlaví. Je to levicový názor. Bůh stvořil člověka jako muže a ženu. To je celá pravda.
- Dívat se do Katechismu. Kdo nepřijme Boží království jako dítě, ten nevejde. To znamená, že budu Pánu Bohu věřit a výsledek všeho nechám na Pánu Bohu. Kdy vezmu odpovědnost na sebe, a co nejsem schopen změnit, zařídit, nechám Pánu Bohu. To je třeba rozlišovat. Uvědomovat si, že jsme na Bohu závislí.
- Denně se modlit o to, aby to bylo v pořádku, abych vnímal, že Bůh mě má rád a vede mě.