Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

- Dnes je 100. výročí vzniku republiky. V té době to vůbec nebylo jednoduché. Byly zde 2 miliony Němců a mnoho Slováků. Bylo třeba mnoha diplomatických jednání.
- Prosím, abych viděl, abych vnímal svýma duchovníma očima. Abych nedal na své představy.
- Naše víra nemá lidskou logiku. Pán Bůh zasahuje nelogicky. Např. P. Piťha měl na sv. Václava kázání. Kázání bylo prorocké, ukazovalo, kam vede gender. Jako za Hitlera: Předpovědi nebyly tehdy přijaty. A skutečnost pak byla ještě horší. Ve Starém zákoně totéž. Všichni proroci měli problémy. Svatý otec zdůrazňuje, že mladí mají čerpat ze zkušeností starých. My neumíme předávat víru. Nevydáváme svědectví o svých zkušenostech. Víra se v rodinách předává rodinným nářečím. Mladí upřednostňují internet a sociální sítě.
- Sílu máme ze zpovědi, ze svatého přijímání, ze mše svaté. Zpověď je o pokoře. A ta pokora bude zúročena.