Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
- Máme různé představy o nebi. Člověk nesmí být sobec. Přestat myslet na sebe. Když někdo zjistí, že nebeské království je to nejdůležitější, tak všechno ostatní vybledne. Pokud někdo klade důraz na předpisy, pak se podobá farizejům. Ti také byli přesvědčeni, že nejdůležitější je zachovávat předpisy. Člověk je pak zkostnatělý, myslí si, že pokud vše nedodrží, nedostane se do nebe.
- Šalomoun si přál mít vnímavé srdce. Lidé si přejí hlavně zdraví. Z hlediska věčnosti není zdraví nejdůležitější. Víc než zdraví jsou mezilidské vztahy. Prosit Pána Boha o důležité věci, abych byl empatický, abych dokázal odpouštět, abych se neurážel, abych si uvědomoval, že jsem pyšný.
- Lidé chtějí být šťastní, ale ke štěstí patří i utrpení. Je třeba ve víře přijmout utrpení. Život má nesmírnou cenu. Bůh nás každého miluje. A vychovává nás.
- Člověk se nemůže srovnávat s někým, kdo má jiné dary. Své vlastní dary nevidíme. Ale dary jiných vidíme. Proč se srovnávat? To je jen závist. Nade vším je Bůh. Nebýt ukřivděný. Naučit se prožívat události, být empatický k ostatním.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.