Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 
- Někdo chodí do kostela ze zvyku, někdo je hodně unavený.
- Eliáš poznal Boha v tichém vánku. I my se máme zklidnit, odložit své starosti a v tichu se pak s Bohem setkat v kostele.
- Židé měli představu, že Mesiáš nemůže být ukřižován.
- Některé matky jsou pyšné, když se podaří dobře vychovat své děti. A když ta žena je zbožná, je to problém. Často se pak dívá na ostatní úkosem. Všechno je milost. Není možné kritizovat ostatní.
- V dnešním evangeliu je příklad víry. To je jediný zázrak, kdy Pán Ježíš nikoho neuzdravil, nikomu nepomohl. Je to zázrak pro všechny. My chceme jistotu. Ale Bůh nám dává naději. Bůh poskytne pomoc, ale často jinak, než chceme, než si přejeme.
- Lidé u nás mají strach z migrantů. Ale oni k nám nechtějí. Podléháme mediím. A bojíme se. A naše společnost hrubne. V televizi se mluví vulgárně. Mezilidské vztahy, to je problém. Zraňujeme se slovem a nemáme se rádi.
- Milostí je se ztišit. A svou víru musím pěstovat. Chceme jistotu, ale Bůh nám ji dává jinak, než očekáváme. Mám vědět, že Bůh mě má rád a ví o mně. Bůh mi vždy pomůže.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.