13112755 1115912968460543 1701578609635076412 oŘímskokatolická farnost sv. Petra a Pavla Praha 8 - Bohnice vás srdečně zve na již 9. ročník akce Starobohnické posvícení pořádané tradičně v partnerské spolupráci s MČ Praha 8 a občanským sdružením Bohnice žijí z. s.

Jako každoročně se můžete těšit na bohatý doprovodný program hudebních a tanečních skupin. Na Statku Vraných si prohlédnete ukázky tradičních řemesel a unikátní výstavu historických fotografií Bohnic, nebo vyzkoušíte výtvarnou dílnu. Bohničtí farníci mají pro vás připravené zábavné divadelní vystoupení, skautské středisko Stopaři organizuje akční hru pro dětské návštěvníky a kostel sv. Petra a Pavla je pro vás otevřen s videoprezentací naší farnosti. Nesmí chybět bohatá tombola, ve které vyhrává opravdu téměř každý, s možností odnést si jednu z hlavních cen věnovaných sponzory.

Těšíme se na všechny návštěvníky jedné z nejnavštěvovanějších kulturních akcí v Praze 8.

-dd-

V neděli 17. května se opět uskutečnilo tradiční Starobohnické posvícení. Již poosmé se náměstí ve Starých Bohnicích proměnilo ve středověký jarmark spojený s bohatým doprovodným programem. Podívejte se na krátké video - posvícení v jedné minutě.

Možná se ptáte, proč slavíme posvícení v květnu a ne na podzim, jak to tak většinou bývá. Jak je v Bohnicích zvykem - máme na to papír.

Osmý ročník Starobohnického posvícení se blíží, podrobný program najdete na plakátku.

Sledujte stránky www.starebohnice.cz, kde zveřejňujeme podrobné informace.

Součástí starobohnického posvícení je také posvícenská tombola. Letos se sešel rekordní počet cen. Seznam hlavních výher si můžete prohlédnou ZDE

Těšíme se naviděnou!

Starobohnické posvícení se blíží, letos bude posvícení ve středověkém duchu. Co na posvícení ještě nikdy nebylo je středověké tržiště.  Pomozte nám je uspořádat. Naším záměrem je připravit středověké tržiště, kde budou ukázky dobových řemesel a řemeslné dílny (např. písař, tesař, mlynář, caletník), historická střelnice pro děti a další.