Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
- Mojžíš nám předal Desatero. Pán Ježíš nám vysvětluje, jak se máme na jednotlivá přikázání dívat.
- 5. přikázání, tam jsou např. i drogy. 6. přikázání je nejsložitější. My lidé jsme povrchní. Nejde nám o hloubku. Sex je tak rozjetý, že už ani nevíme, jaký je to dar. Ruší se stud. Neumíme o tom mluvit. Mladí to neumějí pojmenovat. Celá společnost se posunula. Bereme dětem jejich dětství. Ve škole se o tom předčasně mluví. ( Nebuď zvědavý, budeš brzy starý – to je o 6. přikázání .)
- Lhaní je velmi rozšířené. Krádež – dělají to všichni, tak můžu i já.
- Ztrácíme vztah k Pánu Bohu. Nemáme překračovat Desatero a ani to tak nevnímáme.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

79329095 1423676367806860 4740892159543083008 oLetošní již 11. Starobohnické vánoční těšení, pořádané v tradiční partnerské spolupráci s MČ Praha 8, se opět vydařilo. V programu se představila poprvé veřejně i naše farní schola pod vedením H. Lisé koncertem v kostele sv. Petra a Pavla. Díky návštěvníkům, organizátorům, partnerům a sponzorům, všem účinkujícím, prodejcům a požehnaný úvod i průběh nového roku 2020 všem lidem dobre vůle!

Fotografie si prohlédněte zde.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

plakatNavrh2 2020 page 0Papež František vyhlásil 3. neděli v mezidobí „Nedělí Božího slova“ a Katolická biblická federace vyhlásila rok 2020 „Rokem Bible“. Během tohoto roku se má Písmo svaté stát ještě výrazněji než dosud středem veškerého života církve.

V roce 2019 slaví Katolická biblická federace 50 let od svého založení. V roce 2020 si připomeneme šestnáctisté výročí od úmrtí svatého Jeronýma, velkého překladatele Bible, který dokázal přeložit Písmo do „každodenního“ jazyka obyčejných lidí a učinil tak psané Boží slovo dosažitelným pro všechny. Jeho horlivost týkající se dostupnosti Písma lidem vychází z jeho přesvědčení, že „neznalost Písma je neznalostí Krista.“ (zdroj)

Další informace k tomuto tématu si můžete přečíst na nástěnce v kostele a podněty ke čtení Bible najdete na www.biblickedilo.cz/den-bible/

P. Schrötterová

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

004 Elvia (7) chodí moc ráda do školy a záleží jí na tom, aby si úkoly udělala sama a byla vždy včas připravená. Maminka jí pomáhá připravit školní tašku a učebnice. Má spoustu kamarádů, se kterými si o přestávce hraje a zvlášť ráda s ostatními zpívá písničky. Je kreativní a ráda mamince převypráví všechno co se ten den ve škole dělo. Rodiče si velmi přejí, aby měla dobré vzdělání a ve škole se jí dařilo. Mluví anglicky, Hindi, Konkani a Kannada.

Elviin otec pracuje jako soukromý řidič daleko od domova. Rodinu navštěvuje třikrát za rok. Když není doma, bydlí v pronajatém pokoji, za který musí platit, stejně jako za svoji obživu. Stěží ušetří něco, aby mohl poslat rodině. Rodina má ještě dvouletou holčičku a otec se ještě musí starat také o svoji starou a nemocnou matku. Rodina nevlastní žádný dům ani pozemek. Maminka Elvie se účastní svépomocné skupiny a pomáhá při společných aktivitách žen. Rodina chodí pravidelně na nedělní mši. Otec nedokáže svým nízkým příjmem pokrýt všechny náklady rodiny.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

81755055 2808190115899478 1891022788454514688 nV neděli proběhla před kostelem tradiční Tříkrálová sbírka 2020. Jde o akci organizovanou Charitou Česká republika a v ní sdruženými lokálními charitami.

81720622 2808190209232802 9058775232076054528 n

Má charakter celonárodní sbírky, jejímž hlavním účelem je především na pomoc nemocným, seniorům, handicapovaným, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.

Sbírkový účet: 66008822/0800. Další informace najdete zde.