Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
- Jeden kněz má problémy s papežem, že vydává jen doporučení a ne příkazy. Papež ale nemůže přikazovat. Dnes lidé mnoho věcí rozvolňují. Mnohé věci už nejsou jednoznačně přijímané. Přestáváme mít respekt k učitelům, ke kněžím.
- Máme se učit odpouštět. Bůh nám všechno odpustí. Ale lidé mají představu, že nepotřebují odpuštění.
- My Češi nejsme žádná holubičí povaha. Donášíme na sebe, závidíme si, žárlíme na sebe atd. Je třeba odpouštět. Bez odpuštění může člověk až onemocnět. A týká se to každého člověka.
- V našem srdci musí převládat láska.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

program Elektronick plakt A4 na vku 20201 page0001Noc kostelů je již tradiční akcí. Pro všechny návštěvníky se 12. června 2020 otevřou brány na 1 200 chrámů, kostelů a modliteben po celé České republice. Je zde opět příležitost ve večerní a noční atmosféře nabídnout široké veřejnosti možnost setkat se s křesťanstvím prostřednictvím prožitku.

Program Noci kostelů v kostele sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích:

16:15 - 17:20  Hra pro děti
17:25 - 17:50  Modlitba růžence
18:00 - 18:40  Mše svatá
19:00 - 19:30  Příprava dospělých katechumenů ke křtu.
                         Příběhy z pastorační praxe Marie Böhmové.
20:00 - 20:45  Vystoupení místních mladých hudebníků a jejich hostů
21:00 - 21:30  Povídání o historii Bohnic
21:30 - 22:00  Komentovaná prohlídka interiéru kostela
22:15 - 22:30  Závěrečná modlitba, zakončení večera

Celovečerní program: individuální prohlídky interiéru kostela v průběhu večera mezi jednotlivými body programu a krátké vstupy varhanní hudby.

Kostel sv. Petra a Pavla se k této akci připojuje od roku 2010. Na stránkách www.nockostelu.cz najdete kompletní program kostelů v České republice.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

duch svaty letnice pramen page 0„Duch svatý nás učí všemu, uvádí do tajemství víry, obnovuje paměť a umožňuje rozlišovat,“ řekl papež František při mši sv. v kapli Domu sv. Marty. „Dnešním evangeliem je loučení Ježíše při Poslední večeři (Jan 14,21-26). Pán končí těmito slovy: »To jsem k vám mluvil, dokud ještě zůstávám u vás. Ale Přímluvce, Duch svatý, kterého Otec pošle ve jménu mém, ten vás naučí všemu a připomene vám všechno ostatní, co jsem vám řekl já« (v. 25-26).

Je to příslib Ducha svatého. Co působí Duch svatý v nás? Učí a připomíná. Učí nás Ježíšově nauce, učí nás, jak rozvíjet naši víru bez pochybení. Duch nám pomáhá růst v porozumění víry, více ji chápat a rozumět, co víra říká. Duch svatý je jako paměť, probouzí nás. Udržuje nás v bdělosti, abychom měli na paměti věci Páně, a připomíná nám také náš život:

Pokud prosíme o světlo Ducha svatého, pomůže nám rozpoznat a přijmout pravá rozhodnutí, ta drobná každodenní i ta velká. Je Tím, kdo nás provází a je nám oporou v rozlišování.“

Z homilie papeže Františka při mši sv. z Domu sv. Marty 11. 5. Celý překlad homilie najdete na www.radiovaticana.cz. Další texty o Duchu sv. si můžete přečíst na nástěnce v kostele sv. Petra a Pavla nebo na www.pastorace.cz a www.vira.cz.

Pavla Schrötterová

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

priroda A4 kanc tisk page 001V neděli 24. 5. 2020 bylo páté výročí vydání encykliky Laudato si´, kterou se papež František snažil upozornit na „volání Země a chudých“. Díky iniciativě vatikánského Úřadu pro integrální lidský rozvoj začal tímto dnem zvláštní „Rok Laudato si´“, který potrvá do 24. května 2021. „Zvu všechny lidi dobré vůle, aby přijali za svou péči o náš společný dům a naše nejvíce křehké bratry a sestry,“ vyzval papež František.

Texty, které se vážou k tématu péče o Zemi najdete na nástěnce v kostele sv. Petra a Pavla a také na webových stránkách www.vaticannews.va, www.christnet.eu a www.radiovaticana.cz.

Pavla Schrötterová