Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

PosviceniA4 page 0

Římskokatolická farnost sv. Petra a Pavla Praha 8 - Bohnice vás po "covidové pauze" opět srdečně zve na již 13. ročník Starobohnického posvícení 2022 pořádaného tradičně v partnerské spolupráci s MČ Praha 8.

Počasí je objednáno a už nyní se můžete těšit na doprovodný program a vystoupení letos pozvaných účinkujících. Děkujeme také sponzorům a všem podporovatelům této události.

Těšíme se na všechny návštěvníky historicky jedné z nejnavštěvovanějších kulturních akcí na Praze 8.

-pp-

 
 

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

ELVIA NAZARETH 34328 PHOTO 2021 kopieMilí Říhovi Mileno a Antoníne a rodino,

jsem Elvia, baví mě psát tento dopis a mám radost, že vás mohu pozdravit. Jsem si jistá, že jste nyní v dobrém zdravotním stavu. Nám je tady také dobře. Moji rodiče a sestra vás také zdraví.

Dostali jste můj vánoční dopis? Jak jste oslavili Vánoce, Nový rok a Velikonoce? Doufám, že jste si to moc užili. Zde jsme na vás vzpomínali a modlili se za vás. Absolvovala jsem rok svých studií online. Studovala jsem dobře. Ale právě před závěrečnou zkouškou vláda najednou vyhlásila lockdown na více než dva měsíce. Celá naše zkouška byla zrušena vládou. A tak jsme automaticky postoupili do 4. třídy a tudíž škola nevytvořila vysvědčení, a tak úřad vám nepošle progress report. Doufám, že vás potěší můj dopis a fotografie. Ve škole jsem se zapojila do taneční třídy. Tam jsem potkala nové přátele. Na Den republiky jsem se zúčasnila výtvarné a řemeslné soutěže. V únoru jsme slavili církevní svátek. Navštívila jsem mši se svými rodiči a modlili jsme se za vás. Přišli mí příbuzní a potěšila jsem se s nimi. Tento rok také máme online vyučování ze školy, učitelé nám posílají nahraná videa a my se na ně máme dívat a studovat je. Vaším jménem mi centrum poskytlo všechny školní poplatky.

Děkuji moc že jste zaplatili všechny mé školní potřeby. Kvůli covidu jsme nemohli mít tábor, protože aktivity ve skupinách nebyly povoleny. Přišli jsme o setkávání ve skupině vrstevníků. Doufáme, že brzy bude vše lepší a dostaneme příště příležitost.

Jaké je u vás počasí? Doufám, že teď je u vás léto. Zde už je léto za námi a je období monzunů. Počasí je velmi chladné. Až budete mít čas prosím napište mi dopis.

S láskou a citem (affection) končím tento dopis.

Vaše milující dcera
Elvia Nazareth

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

IMG 20220109 115916

Tradiční Tříkrálová sbírka proběhla v neděli po mši sv. před kostelem sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích. 

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. Do její organizace a průběhu koledování se každoročně zapojí více než 70 tisíc dobrovolníků, kteří do kasiček vyberou desítky milionů korun (v roce 2020 to bylo přes 130 milionů, za celou dobu existence sbírky už 1,5 miliardy korun).

Vykoledované penízpomohou statisícům lidí v nouzi prostřednictvím Charity Česká republikaVýnos sbírky je rozdělen podle předem daného klíče:  65 % vybraných prostředků se vrací charitám, které je vykoledovaly, 15 % je určeno na velké diecézní projekty, 10 % putuje do krizového fondu, odkud jsou uvolněny při mimořádných událostech, a na pomoc v zahraničí, 5 % využije na své projekty Charita Česká republika, 5 % tvoří zákonné režie sbírky.

zdroj: www.trikralovasbirka.cz 

-pp-

IMG 20220109 115908

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Vážení spoluobčané a příznivci „Starobohnického posvícení“ a „Starobohnického vánočního těšení“, 

chceme vás ujistit, že přes veškerou snahu a pečlivou přípravu na letošní jarní akci opět není možné, abychom Starobohnické posvícení uskutečnili. Je to již třetí slavnost, kterou nám COVID-19 znemožnil. Věříme, že jednou tato situace pomine a prosíme vás abyste nám zachovali přízeň. Slibujeme, že i my v budoucnu chceme pokračovat ve 12leté tradici těchto oblíbených akcí. Děkujeme vám za pochopení a těšíme se, že se snad s vámi všemi shledáme na Starobohnickém vánočním těšení 2021.

S přáním pevného zdraví vám všem za farnost sv. Petra a Pavla v Bohnicích přejí Máša D ́Ambrosová a David Daniel.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Ve dnech 22. 10 – 25. 10. 2021 se bude konat Duchovní obnova pod vedení P. Janka Ihnáta na téma „SVATOST“ v prostorách farního centra (budova fary, Bohnická 30).

- v pátek po mši sv. v 18.30 – 21.00 hodin
- v sobotu a neděli od 9.00 do 20.30 hodin
- v pondělí od 09.00 do 13.00 hodin
 

Přednášky vždy začínají společnou snídaní, přestávka na oběd a večeře je opět společná. Přihlásit se můžete v kostele sv. Petra a Pavla (list uvnitř u dveří). 

-pp-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.