Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Vážení spoluobčané a příznivci „Starobohnického posvícení“ a „Starobohnického vánočního těšení“,

chceme vás ujistit, že přes veškerou snahu a pečlivou přípravu na letošní jarní akci opět není možné, abychom Starobohnické posvícení uskutečnili. Je to již třetí slavnost, kterou nám COVID-19 znemožnil. Věříme, že jednou tato situace pomine a prosíme vás abyste nám zachovali přízeň. Slibujeme, že i my v budoucnu chceme pokračovat ve 12leté tradici těchto oblíbených akcí. Děkujeme vám za pochopení a těšíme se, že se snad s vámi všemi shledáme na Starobohnickém vánočním těšení 2021.

S přáním pevného zdraví vám všem za farnost sv. Petra a Pavla v Bohnicích přejí Máša D ́Ambrosová a David Daniel.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

- Zachariáš neuvěřil, že jeho žena Alžběta je těhotná. A oněměl. Maria ale řekla, jak se to stane, protože byla nevědomá, nevěděla. Ale jak promluvil anděl, hned uvěřila. Josefovi ve snu řekl anděl, jak se to stane. A Josef to přijal. To je všechno otázka víry.
- I my míváme problémy uvěřit zázrakům. Že i já prožívám zázraky. Někdy ale Pána Boha nutíme. Bůh dělá jen to, co je pro nás nejlepší.
- Víru prohlubujeme tím, že chodíme pravidelně ke zpovědi. A pak pravidelně ke svatému přijímání. Necháváme se zahltit starostmi. A to je škoda. Svaté přijímání proměňuje celého člověka.
- Maria šla hned ke své příbuzné Alžbětě, aby jí pomáhala. Protože to, co řekl anděl, vnímala jako pokyn, aby pomáhala, nejen jako informaci.
- Bůh je ve mně, je se mnou, a to s každým z nás.

Trikralova 2021Milí spolufarníci,
letos proticovidová opatření upravila způsob koledování. Proto Vás, štědré dárce Tříkrálové sbírky a všechny, komu není cizí heslo KAŽDÁ KORUNA POMÁHÁ, prosím o využití platební brány na www.trikralovasbirka.cz, kde najdete krátkou videokoledu a návod jak poslat příspěvek. Učinit tak můžete i převodem na účet číslo: 66008822/0800 (variabilní symbol 777), nebo můžete poslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS KOLEDA 30 (60 nebo 90) na číslo 87777.
 Z  prostředků získaných v TKS 2021 podpoří ADCH Praha tyto Diecézní projekty:
V rámci ČR:
- Pomoc potřebným v souvislosti s COVID 19 v pražské arcidiecézi
- Domov seniorů sv. Václava ve Staré Boleslavi
- Farní charita Kolín
V zahraničí:
- Pomoc v Bělorusku
- Pomoc v Albánii
 V kostele budou k dispozici kalendáříky, cukříky, a letos nově, i kartičky s žehnací modlitbou pro Váš domov - jako malá pozornost za Vaši štědrost. A jako obvykle se můžete potěšit Tříkrálovým koncertem v neděli 10. ledna od 18 hodin na ČT1.

Velice děkujeme za podporu.
Alice Pavelcová

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

- Naše rodiny jsou často neúplné. Mnohé matky žijí s dětmi samy. Ale děti potřebují i otce. Evropská kultura si neuvědomuje, jak moc potřebujeme děti.
- Rodina je o vztahu mezi manželi a o vztahu k Bohu. Základem rodiny je mít děti, ne mít se dobře. Patří sem zodpovědnost. Pán Bůh se postará. Za náboženskou výchovu dětí je zodpovědný otec. Matka se stará o citovou výchovu dětí. Otec má dát prostor dětem.