Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

IMG 20220109 115916

Tradiční Tříkrálová sbírka proběhla v neděli po mši sv. před kostelem sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích. 

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. Do její organizace a průběhu koledování se každoročně zapojí více než 70 tisíc dobrovolníků, kteří do kasiček vyberou desítky milionů korun (v roce 2020 to bylo přes 130 milionů, za celou dobu existence sbírky už 1,5 miliardy korun).

Vykoledované penízpomohou statisícům lidí v nouzi prostřednictvím Charity Česká republikaVýnos sbírky je rozdělen podle předem daného klíče:  65 % vybraných prostředků se vrací charitám, které je vykoledovaly, 15 % je určeno na velké diecézní projekty, 10 % putuje do krizového fondu, odkud jsou uvolněny při mimořádných událostech, a na pomoc v zahraničí, 5 % využije na své projekty Charita Česká republika, 5 % tvoří zákonné režie sbírky.

zdroj: www.trikralovasbirka.cz 

-pp-

IMG 20220109 115908

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

inz starobohnicke teseni 22 A4 v5 page 001

Srdečně vás zveme po dlouhé pauze na již 13. Starobohnické vánoční těšení, které se bude konat v neděli 11. prosince od 12:00 do 18:00 na náměstí ve Starých Bohnicích. 

Už nyní se můžete těšit na bohatý program, tradiční tombolu, nebo živý betlém. Akce probíhá v partnerské spolupráci ŘK farnosti sv. Petra a Pavla v Bohnicích a Odboru kultury MČ Praha 8. Děkujeme také všem sponzorům akce uvedeným na plakátu, kteří věnovali ceny do tomboly. Podrobné informace naleznete na Facebooku farnosti a na webových stránkách MČ Praha 8. -pp-

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Ve dnech 22. 10 – 25. 10. 2021 se bude konat Duchovní obnova pod vedení P. Janka Ihnáta na téma „SVATOST“ v prostorách farního centra (budova fary, Bohnická 30).

- v pátek po mši sv. v 18.30 – 21.00 hodin
- v sobotu a neděli od 9.00 do 20.30 hodin
- v pondělí od 09.00 do 13.00 hodin
 

Přednášky vždy začínají společnou snídaní, přestávka na oběd a večeře je opět společná. Přihlásit se můžete v kostele sv. Petra a Pavla (list uvnitř u dveří). 

-pp-

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení

PosviceniA4 page 0

Římskokatolická farnost sv. Petra a Pavla Praha 8 - Bohnice vás po "covidové pauze" opět srdečně zve na již 13. ročník Starobohnického posvícení 2022 pořádaného tradičně v partnerské spolupráci s MČ Praha 8.

Počasí je objednáno a už nyní se můžete těšit na doprovodný program a vystoupení letos pozvaných účinkujících. Děkujeme také sponzorům a všem podporovatelům této události.

Těšíme se na všechny návštěvníky historicky jedné z nejnavštěvovanějších kulturních akcí na Praze 8.

-pp-

 
 

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.