Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
Trikralova 2021Milí spolufarníci, 
letos proticovidová opatření upravila způsob koledování. Proto Vás, štědré dárce Tříkrálové sbírky a všechny, komu není cizí heslo KAŽDÁ KORUNA POMÁHÁ, prosím o využití platební brány na www.trikralovasbirka.cz, kde najdete krátkou videokoledu a návod jak poslat příspěvek. Učinit tak můžete i převodem na účet číslo: 66008822/0800 (variabilní symbol 777), nebo můžete poslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS KOLEDA 30 (60 nebo 90) na číslo 87777.
 Z  prostředků získaných v TKS 2021 podpoří ADCH Praha tyto Diecézní projekty: 
V rámci ČR:
- Pomoc potřebným v souvislosti s COVID 19 v pražské arcidiecézi 
- Domov seniorů sv. Václava ve Staré Boleslavi 
- Farní charita Kolín 
V zahraničí: 
- Pomoc v Bělorusku
- Pomoc v Albánii
 V kostele budou k dispozici kalendáříky, cukříky, a letos nově, i kartičky s žehnací modlitbou pro Váš domov - jako malá pozornost za Vaši štědrost. A jako obvykle se můžete potěšit Tříkrálovým koncertem v neděli 10. ledna od 18 hodin na ČT1.
 
Velice děkujeme za podporu. 
Alice Pavelcová

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
- Naše rodiny jsou často neúplné. Mnohé matky žijí s dětmi samy. Ale děti potřebují i otce. Evropská kultura si neuvědomuje, jak moc potřebujeme děti.
- Rodina je o vztahu mezi manželi a o vztahu k Bohu. Základem rodiny je mít děti, ne mít se dobře. Patří sem zodpovědnost. Pán Bůh se postará. Za náboženskou výchovu dětí je zodpovědný otec. Matka se stará o citovou výchovu dětí. Otec má dát prostor dětem.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
- Zachariáš neuvěřil, že jeho žena Alžběta je těhotná. A oněměl. Maria ale řekla, jak se to stane, protože byla nevědomá, nevěděla. Ale jak promluvil anděl, hned uvěřila. Josefovi ve snu řekl anděl, jak se to stane. A Josef to přijal. To je všechno otázka víry.
- I my míváme problémy uvěřit zázrakům. Že i já prožívám zázraky. Někdy ale Pána Boha nutíme. Bůh dělá jen to, co je pro nás nejlepší.
- Víru prohlubujeme tím, že chodíme pravidelně ke zpovědi. A pak pravidelně ke svatému přijímání. Necháváme se zahltit starostmi. A to je škoda. Svaté přijímání proměňuje celého člověka.
- Maria šla hned ke své příbuzné Alžbětě, aby jí pomáhala. Protože to, co řekl anděl, vnímala jako pokyn, aby pomáhala, nejen jako informaci.
- Bůh je ve mně, je se mnou, a to s každým z nás.

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
- Omezuje nás koronavir. Všechno mohu v tom, který mi dává sílu, čteme v Bibli. Kdybychom měli víru, bylo by to dobré.
- Včera bylo blahořečení italského chlapce, který zemřel v 15 letech. Když byl u 1. svatého přijímání, pochopil, že eucharistie je dálnice do nebe. Že nechce do očistce, ale přímo do nebe. Že se všichni rodíme jako originály, ale mnozí umírají jako fotokopie.
- Když se člověk dostane do určité rutiny, má zajeté koleje a už se nic nemění. Vztah k Ježíši Kristu se má stále vyvíjet. Máme číst Písmo svaté. Ale mnozí nemají čas, myslí si, že nemají čas.
- Jde o všechno, nejde o peníze, nejde o to, abych byl teď spokojený, ale jde o věčnost, o všechno. Jde o vertikálu, nejen o horizontálu. Nejen o vztah k lidem, ale především o vztah k Bohu.
- Nejsme schopni všechno zvládnout. Ale s Boží pomocí to zvládneme. Jen se nespoléhat na sebe. S milostí Boží dokážeme všechno.

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.