V úterý 30. 12. v 9:00 hodin ráno ožil kostel sv. Václava v Psychiatrické nemocnici zpěvem mladých lidí, kteří přijeli na setkání Taize do Prahy. Sešli se tu totiž na společnou ranní modlitbu v duchu Taize všichni, kteří jsou ubytovaní ve farnosti Bohnice.

Zpěvem doprovázel sbor pod vedením Vítka Kofroně, ke kterému se přidali i účastníci Taize z různých zemí. Kostel byl zaplněný. P. Jan Kofroň modlitbu doprovázel v mnoha jazycích mezinárodních skupin, které v rámci naší farnosti ubytováváme. Zazněla tak němčina, francouzština, angličtina, ruština i ukrajinština. Zaslechli jsme i chorvatštinu a španělštinu. 
Po společné modlitbě se mladí lidé rozešli do dvanácti skupinek, které se scházejí po celém okolí na různých místech. Malé skupinky najdeme ve školách, ve farním kostele i na statku Vraných a na jiných místech, kde je jen trochu teplo a útulno. 
Okolo poledne se účastníci rozešli na další program po celé Praze.
Z druhého dne nám fotky opět pořídila Renata Molová.

{gallery cols=6}Taize_30_12_2014{/gallery}

{flike}