Brichcínovi nám poskytli dopisy indických dětí a jejich vychovatelů, které v rámci projektu České katolické charity "Adopce na dálku" sponzoruje naše farnost. Lopes Doris Angela, Kasarkod je první dívka, druhá dívka – Bhagyashree, Santhpur a třetí dopis přišel od dívky jménem S. Vinothini prostřednictvím sekretáře COIMBATORE MULTIPURPOSE SOCIAL SERVICE SOCIETY (CMSSS) bratra Antony Jegana.  Zde jsou.....

Lopes Doris Angela, Kasarkod 30.10.2014 nám píše:

Milí sponzoři,

přijměte pozdravy pokoje a radosti od Dorisangely.  Jak se vede vám a členům vaší rodiny?
Mně se daří dobře a dobře pokračují i má studia.
Využívám této příležitosti,  abych vám popřála šťastné vánoce a úspěšný nový rok. Ať Vás Dítě Ježíš naplní pokojem a štěstím. Ať jste obdarováni radostí a láskou a Ježíš Kristus ať vás pokropí svou milostí a vede vás po celý nový rok.

Děkuji vám za vaši podporu a povzbuzení k pokojnému pokračování ve studiu. Moje rodina je v pořádku a projevuje velký zájem o můj růst.  Dokončila jsem druhý semestr a prospěla jsem dobře. Absolvovala jsem tak první ročník. Zúčastním se živě školních aktivit a náš učitel o mne pečuje. Z toho mám velkou radost.

Děkuji vám za vánoční dar a za vaše modlitby. Řekněte všem o mé lásce. Vvřiďte prosím všem moje pozdravy i přání od mých rodičů a sourozenců. Modlíme se za vás při našich rodinných přímluvách. Zachovejte nás i vy  ve svých modlitbách.

Vaše milující Dorisangela.

Koordinátorka sestra Dulcine Crasta z Kongregace voršilek františkánek a střediska Shanthi Sandesha Trust v Nithyanandanagar (stát Karnataka) pečující o Doris Angelu popisuje význam sponzorství pro děti a jejich rodiny. Sestry navštěvují rodiny sponzorovaných dětí a poznávají tak nejen školní výkony dětí, ale i finanční situaci a rodinné prostředí rodiny, její status duševní a tělesný. 10. června 2014 byly děti zaopatřeny z centra školními poplatky a školními potřebami.

„S potěšením vám přináším zprávu, že sponzorované děti, které velkoryse podporujete obětováním části svých nevelkých příjmů si ve škole i doma vedou dobře. Usilují vyniknout jak ve školních tak i v mimoškolních aktivitách. Dítě i rodiče jsou trvale vděčni za vaši velkodušnost.“

- - -

Druhá dívkaBhagyashree, Santhpur 1.11.2014 nám posílá dopis tohoto znění:

Milí sponzoři,

milující Bhagyashree vám píše tento dopis. Jak se máte? Mně se vede dobře, doufám, že jste na tom stejně. Nejprve chci popřát vám a vaší rodině opravdu šťastné vánoce a nový rok-

Studuji v 6. ročníku na naší škole, která má 45 studentů. Jméno třídního učitele je pan Satish. Ten nás učí velmi pěkně. Činí pro nás srozumitelnými i nesnadné předměty. Také jsem se zúčastnila tanečních programů. Pololetní zkoušky  jsem zvládla a tak prožila prázdniny Dasara. Testy jsem napsala správně, máme ve škole hezké prostředí. Učitelé nás vyučují krásně. V konventu máme 7 sester, které se dobře starají o každé z dětí.

Letos jsme neměli pořádné deště a veškerá úroda uschla. Lidé všude čelili problémům s vodou. Za tuto situaci jsme se modlili. Teď už začala naše přirozená zimní sezóna.

Drazí sponzoři, vy jste mi poslali velikonoční pohlednici, měla jsem velkou radost, když jsem ji uviděla.

Ještě jednou vám i vaší rodině přeju velmi šťastné vánoce a nový rok. Děkuji vám, že mi pomáháte s mými poplatky, s oblečením a s uniformou. Modlíme se za vás a vaši rodinu.

Vděčná a milující  Bhagyashree.

K dopisu dívky se připojila sestra Shoba z Balajyothi Programme Gulbarga, biskupský dům Kripalaya (stát Karnataka):

Děkuji vám mnohokrát za lásku a starost o naše děti. Ať Bůh žehná každému vašemu úsilí a každé oběti. Vřelé pozdravy k vánocům a k Novému roku 2015.

Vás milující sestra Shoba.

- - -

Třetí dopis přišel od dívky jménem S. Vinothini bez data prostřednictvím sekretáře COIMBATORE MULTIPURPOSE SOCIAL SERVICE SOCIETY (CMSSS) bratra Antony Jegana:

Milí sponzoři,

ahoj, jak se máte? Doufám, že dobře. Moje rodina se má také velmi dobře. A co vaše rodina? Doufám,  že tento dopis vás zastihne v dobrém zdraví a pohodě. Upřímně děkuji všemohoucímu Bohu za zájem a podporu, kterou jsem dostala od dobrosrdečných lidí jako jste vy. Finanční břemeno kladené na naši rodinu, aby podporovala mé vzdělání, se zmenšilo vaší laskavou velkomyslností.

Studuji letos 11. ročník standard a blíží se můj pololetní test. Připravuji se na něj.

Dostala jsem peníze na poplatky od CMSSS. To je skutečnou pomocí pro má studia. CMSSS hodně pomáhá mé rodině. Oslavila jsem se svou rodinou Diwali. Mám nové šaty a hodně sladkostí. Velmi jsem si to užila a blíží se Vánoce – oslavím je dobře.

Přeju vám všem veselé Vánoce a šťastný nový rok. Ať novorozený Ježíš přinese pohodu a radost do vaší rodiny.

Milující S. Vinathini.

Sekretář CMSSS Antony Jegan v přiloženém dopise sponzory ujišťuje, že vánoce s dětmi oslaví už v prvním týdnu prosince 2014. Všechny sponzorované dětí se shromáždí k účasti na řadě kulturních programů, k tanci, hrám, malým veselým scénkám atd. Oslavu pak děti zakončí velkým  společným obědem

{flike}