Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Doba vánoční nekončí Štědrým dnem ani Silvestrem, ale pokračuje až do neděle po Třech králích, tj. letos až do 10. ledna. Již tradičně se v tomto období konají v kostele sv. Petra a Pavla dvě akce: představení divadla Excelsior "Betlémská hra vánoční" a Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby, kterou hrají a zpívají bohničtí hudebníci a jejich přátelé. Letos se obě akce konají v neděli 3. ledna,  podrobnosti najdete na www.osmicky.cz.

 

 

Českou mši vánoční zpívají bohničtí hudebníci a jejich přátelé již několik let. První ročníky se konaly u rodiny Kofroňových ve sklepě, poté ve farním centru a jak hudebníci přibývali, přesunuli se do kostela sv. Petra a Pavla. Produkce byla neveřejná, až v roce 2014 a 2015 jsme se rozhodli pozvat i veřejnost.  Loni přišel rekordní počet návštěvníků, kteří se do našeho kostela ani nemohli vejít. Z toho důvodu jsme také zvažovali, jestli ji letos nepřesuneme do kostela sv. Václava. Nakonec jsme se rozhodli, že bude opět v našem malém bohnickém kostelíku. Kostel sv. Petra a Pavla má unikátní akustiku a atmosfému, kterou nic nenahradí. Svým vzhledem dokonce i trochu připomíná i kostel Povýšení svatého kříže v Rožmitále pod Třemšínem, kde Česká mše vánoční poprvé zazněla.

Vzhledem  ke kapacitě našeho kostela přijďte prosím včas. Kostel bude otevřený od 18 hodin. Pokud byste si chtěli také zahrát nebo zazpívat, kontaktujte Víta Kofroně, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Diriguje Jan Hádek. 

Ke stažení zveřejňujeme text České mše vánoční, fotogalerii z loňského roku si můžete prohlédnout ZDE.  

Betlémská hra vánoční byla poprvé  v našem kostele uvedena v roce 2009 v rámci cyklu Kulturní Osmičky.
Od roku 2010 se pravidelně hraje první lednový víkend.
Účinkuje Divadlo Excelsior, délka představení je necelá hodina.  Divadlo je vhodné i pro malé děti.
 
 Těšíme se naviděnou.
 Renata Molová
 
 
  

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.