Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

  Redaktor tvrdý chleba má. Každý příspěvek, který vám náš redakční tým přináší, urazí dlouhou cestu od prvotního podnětu autora k jeho finálnímu publikování na webových stránkách farnosti. Jak ale zamezit řádění redakčního šotka, který se svými zásahy přece jen může podepsat na konečné podobě článků? Jednoduše - používáme totiž mocnou zbraň, kterou představuje systém vzájemné supervize, zajišťující flexibilitu při naší práci.

  Sestavit takový článek není jenom tak. Je třeba zachovat nejen standardní postupy v rovině gramatické a stylistické, ale i úzus určující například odsazení textu od fotografií, užívání jednotného fontu písma a hypertextových odkazů, dodržování vhodné velikosti náhledů fotografií i jiného grafického materiálu, korigování vizuálního stylu článků a další zásady, které jsou samozřejmostí při práci na obsahu jakéhokoliv veřejného média, kterým webová prezentace naší farnosti bezpochyby je.

   Náš tým tvoří několik pravidelných přispěvatelů - paní Marie, Ondřej, Renata a David - kteří se snaží, aby výsledky jejich práce byly oku čtenáře lahodící a bezchybné. Více očí více vidí, proto se vzájemně podporujeme prováděním korektur v jednoduchém schématu: Davidovy příspěvky kontroluje Renata (a obráceně), Ondřejovy články pak paní Marie. Jejímu zkušenému oku neunikne nic a proto její příspěvky jsou publikovány po autosupervizi.

  Vyjímečně však jsou články atakovány zásahy redakčního šotka, kterého se nám ještě dosud (i přes společné úsilí) nepodařilo z našeho webu vyhnat. Proto je na vás, uživatelé a čtenáři, abyste nám s odhalováním jeho působení pomohli. Pokud najdete na farních stránkách jakýkoliv překlep, gramatickou chybu, nevhodnou formulaci, či nelogický prvek, použijte náš kontaktní formulář a napište nám. Uveďte stručný popis chyby a URL odkaz. Vytvoříme tak společně past na redakčního šotka a vy se tak budete se moci aktivně podílet na správě obsahu stránek farnosti, který pro vás denně vytváříme. -dd-


Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.