Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

001 2  Vážení a milí farníci,

letošního roku v srpnu dorazila z Indie do Prahy 8 na adresu manželů Mileny a Antonína Říhových další zpráva o námi sponzorovaném dítěti: jde o vám již známou S. Vinothini, nar. 22. 3. 1999, bydliště Varattuparai, studující na Barathia University. Zprávu podepsala Mrs. Francina, jako sekretářka Coimbatore Multipurpose – Social Service Society, Bishop's House, P. B. No 6 Coimbatore - 641 001, INDIA. 

   O studentce napsala ve výroční zprávě ze 3. 7. 2018 toto: Zdravotní stav dívky je dobrý. Finanční tíseň rodiny činí rodinnou situaci dosti obtížnou pro zvládání domácnosti. Vinothini ukončila svůj 2. ročník BSc studia a již postoupila na téže škole do 3. ročníku, který jistě úspěšně zvládne. Ve školním roce 2017/2018 získala v závěrečných zkouškách z možných 500 kladných bodů celkem 407. Její ambicí je stát se IT asistentkou. Předpoklad trvání dalších studií jsou dva roky. Pracuje svědomitě a obdržela dobré známky. Využila na škole všechny tréninkové možnosti, které jí byly poskytnuty a jsou pro ni užitečné. (čti dál) 

   S. Vinothini posílá sponzorům svou vkusnou perokresbu letní indické krajiny, oživenou slonem a zajícem. Text dopisu:

Drazí Říhovi, Mileno a Antoníne, jak se Vám daří? Doufám, že se Vaší rodině daří dobře. Jsem ráda, že mohu Vám napsat tento dopis a informovat Vás o svém pokroku ve studiu. Velmi děkuji za Vaši podporu a povzbuzování v mém studiu.

V tomto roce jsem měla velmi dobrý postup v akademickém vzdělání. Prošla jsem ročníkem II. B. Sc (cs) a vstoupila už do ročníku třetího. Jsem šťastna, že mohu potvrdit vstup do další třídy. Děkuji všemohoucímu Bohu, že mi pomáhá ve studiích po celý rok.

Dne 26. února jsme slavili náš výroční univerzitní den a užila jsem si ho i se svými kolegy. 22. března jsem oslavila své narozeniny se svou milovanou rodinou. Byli jsme šťastni a mohli i nakrájet dort. 20. dubna odstartovaly semestrální zkoušky, které jsem dobře zvládla. Dostávám dobré známky. Ve 4. semestru skóruji osmdesáti čtyřmi procenty. Jsem ráda, že Vám to mohu napsat. V květnu jsme měli prázdniny a také ty jsem pěkně prožila.

Dne 18. června nám začaly přednášky, ale trpěla jsem chrapotem a měla týden volno. Až 25. 6. jsem začala docházet na univerzitu do 3. ročníku s pocitem štěstí. V lednu jsme měli rovněž dožínky a kvůli nim čtyři dny prázdnin, které jsme si velice užili.

  Přetlumočte prosím srdečné pozdravy všem členům Vaší rodiny. Dopis končím s láskou a s přímluvnou modlitbou za Vás a celou Vaši rodinu.

Vaše milující S. Vinothini. 

MUDr. Slavoj Brichcín

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.